Centrum Warszawy to miejsce, które obrosło legendą. To miejsce, gdzie spotykają się największe przedsięwzięcia, największe sławy i największe marzenia. Miejsce, które pulsuje od nieustannych zmian, przebywających tu ludzi i zapierającego dech w piersiach otoczenia. A ściślej – od wspaniałych architektonicznych realizacji na światowym poziomie.

Cosmopolitan przy ul. Twardej 4 to prestiżowy budynek apartamentowy, ulokowany w ścisłym centrum Warszawy. Został zaprojektowany przez światowej sławy architekta Helmuta Jahna, autora m.in. siedziby Unii Europejskiej w Brukseli i Sony Center w Berlinie.

Prestiż miejsca
Oczekiwania wymagających i zorientowanych w trendach klientów jest w stanie spełnić tylko dopracowany projekt. Taki, w którym obecność każdego detalu, płaszczyzny czy wykorzystanej technologii ma swoje głębokie uzasadnienie. Cosmopolitan Twarda 4 reprezentuje kategorię światowej klasy apartamentowców, realizowanych z myślą o najbardziej wymagających klientach. Do ich dyspozycji oddano prestiżowy budynek, wpisujący się w kanon światowej architektury. Na każdym etapie jego realizacji sięgano po nowoczesne, luksusowe wykończenia, najwyższej jakości materiały i designerskie wyposażenie. Właśnie ze względu na jakość tego miejsca, inwestor zdecydował się na rozwiązania instalacyjne Systemu KAN-therm, wybierając pewny, sprawdzony i przede wszystkim rodzimy produkt.

Niezawodna technologia
Wybudowanie tak nowoczesnego obiektu wymagało zastosowania wyjątkowych elementów, gwarantujących jakość i niezawodność. Dlatego w inwestycji wykorzystano wyroby Systemu KAN-therm Push.

W budynku jest 236 wykończonych i kompletnie wyposażonych apartamentów, o powierzchniach od 54 do 194 m². Parter wieżowca został zagospodarowany na powierzchnie usługowo-handlowe, wyższe piętra przeznaczono na strefę biurową. Rozprowadzenie instalacji centralnego ogrzewania w ponad 200-metrowym budynku wymagało zastosowania rur o długości aż 35 000 metrów i około 20 000 kształtek Systemu KAN-therm. Tak rozbudowana instalacja, powstała z najwyższej jakości elementów, gwarantuje nie tylko długie i niezawodne działanie systemu, ale także zadowolenie samych użytkowników.

Apartament z widokiem na centrum Warszawy

Blisko do centrum
Lokalizację i luksusowe wyposażenie budynku Cosmopolitan mieszkańcy doceniają zwłaszcza w chwili wypoczynku. Całkowicie przeszklona fasada zapewnia niesamowity widok na panoramę Warszawy – centrum, Pałac Kultury i Nauki oraz biznesowe city z biurowcami w okolicach Ronda ONZ i ul. Emilii Plater. Z okien budynku można również podziwiać Ogród Saski, warszawską starówkę, Żoliborz, Stadion Narodowy i zakola Wisły. Unikatową cechą inwestycji są uchylne okna, a także wykusze wychodzące poza obrys bryły budynku, które powiększają pole widzenia mieszkańcom apartamentów.

Wnętrza jak z katalogu
Warto również wspomnieć o samych wnętrzach. Apartamenty zostały zaprojektowane z najwyższa precyzja w doborze materiałów wykończeniowych i wyposażenia. Na podgrzewanych podłogach spoczęły dębowe deski, zaś w łazienkach pojawił się włoski marmur. W kuchni znalazły się szafki z frontami wykończonymi satynowym szkłem, fornirem lub lakierem, a także granitowe blaty oraz najnowszej generacji sprzęt AGD. Każdy apartament posiada oświetlenie punktowe, szafy wewnętrzne oraz inteligentny system zarządzania HMS, który steruje m.in. klimatyzacją, oświetleniem, ogrzewaniem czy roletami. Nad wykończeniem wnętrz pracowało biuro projektowe De Novo – Magdalena Dusińska i Magda Jeziorowska.

 

Ambasadorami budynku Cosmopolitan zostali Anna Maria Jopek, Radzimir Dębski i Tomasz Stańko.

Zobacz więcej